پایه چهارم

سال چهارم مقطعی است که در آن نتیجه ۱۲سال تحصیلی دانش آموز مشخص شده  و او را به سمت آینده کاری و اجتماعی رهنمون می سازد . اگر چه برای کسب موفقیت در آزمون سراسری باید سال های قبل را با وضعیت آموزشی ایده آل گذراند (کسب معدل بالا در امتحانات نهایی و نیز آموختن شیوه های صحیح مطالعه و تست زنی ) اما نوع عملکرد و میزان تلاش دانش آموز در سال چهارم نیز می تواند معادلات حاکم بر رتبه های کنکور را بر هم زده  و نتایج شکفت انگیز ودرخشانی را برای وی به همراه داشته باشد .در این میان مدرسه و برنامه های مدرسه تاثیر گذار ترین عامل بیرونی در موفقیت دانش آموز است .

پایه چهارم دبیرستان ریحانه الرسول (س) به واسطه بهره گیری از کادر آموزشی بسیار مجرب و نیز واحد برنامه ریزی و مشاوره متفکر و منظم خود توانسته در سال های متوالی در آزمون سراسری نتایج درخشانی را کسب کند. از جمله موفقیت های بزرگ این مجموعه در آزمون سراسری می توان به کسب سه رتبه زیر ۲۰۰ ،کسب ۹ رتبه زیر ۱۰۰۰ و نیز ۲۷رتبه زیر ۳۰۰۰ از مجموع ۵۰ نفر دانش آموز این مجموعه در آزمون سراسری ۹۴ اشاره کرد .

مهمترین مواردی که این دبیرستان در سال چهارم خود فراهم آورده و نتایج درخشانی را رقم زده عبارتند از :

  1. هدف گذاری واقع بینانه بر اساس سطح علمی هر داوطلب و نیز دادن کلیه اطلاعات لازم در حوزه آزمون سراسری به داوطلبان خود که منجر به شناخت دقیق کنکور ، سرفصل ها ،بودجه بندی ها و در نهایت حرکت صحیح داوطلب می گردد .
  2. داشتن برنامه ریزی بسیار دقیق برای کل سال تحصیلی شامل :

الف- برنامه بلندمدت (سالانه) :برنامه آموزشی برای ۵ بازه زمانی از سال با هدف گذاری های خاص هر بازه

تابستان – ترم اول- دی ماه- ترم دوم – جمع بندی ۱۱۰ روزه

ب- برنامه میان مدت : برنامه های به طول گامهای ۲تا ۴ هفته ای

که نظر به اهمیت هر کدام از بازه های ۵ گانه اصلی هدف گذاری و برنامه ریز ی شده اند .

ج- برنامه کوتاه مدت: برنامه های بسیار دقیق و متناسب با بودجه بندی تدریس اساتید که به صورت هفتگی و روزانه تنظیم و اجرا می شوند .

پایه چهارم

۳- برگزاری آزمون های منظم

الف) آزمون های روزانه : دانش آموزان موظفند هر روز در آزمون روزانه شامل ۲ درس از دروس تدریس شده در روز قبل شرکت کنند .

ب- آزمون های برون مدرسه ای:

بر اساس تصمیم مشاور محترم سال چهارم در طول سال تحصیلی حدود ۲۰ عنوان آزمون آزمایشی برون مدرسه ای در برنامه آزمون های سال چهارم اجرا می گردد .

 

ج- آزمون ها جامع داخلی اردوهای مطالعاتی:

 این آزمون ها در اردوهای مطالعاتی شهریور ماه، دی ماه و ۱۱۰روزه پایانی به صورت هماهنگ با برخی از مدارس دیگر مثل مدارس علامه حلی برگزار گشته و  دانش آموزان سال چهارم این مدارس در اجرای برنامه و آزمون ها به رقابت با یکدیگر می پردازند .

 

۴- برگزاری اردوهای مطالعاتی

یکی از مهمترین و دقیق ترین فعالیت هایی که به صورت کاملا حرفه ای و برنامه ریزی شده و متناسب با اهداف بلند مدت پایه چهارم برگزاری

                                          ۷ شهریور ماه (سه هفته)

سه اردوی مطالعاتی              ۷ دی ماه (چهار هفته)   

                                          ۷ جمع بندی نوروز تا کنکور (۱۱۰روزه)       

 

می باشد که به موقع ساز و کار و نتایج کنکور ریحانه الرسول (س) را از دیگر دبیرستانها متمایز می کند . فضای مطالعاتی مناسب در کنار برنامه ریزی بی نظیر و منظم مطالعه و آزمون و استفاده از مشاوران و همکاران علمی مجرب از ارکان مهم برگزاری اردوی مطالعاتی این مجموعه می باشد . 

۵- استفاده از اساتید بسیار مجرب و البته هماهنگ با سیستم آموزشی دبیرستان

۶- استفاده از مشاورو برنامه ریز مجرب و نیز مشاوران  دارای سابقه درخشان

۷- استفاده از بهترین منابع مطالعاتی موجود جهت بهینه سازی روال آموزشی داوطلبان

 

 

۸- حضور فعال اولیا در کنار دانش آموزان درکل سال تحصیلی:

واحد مشاوره سال چهارم به واسطه برگزاری جلسات متعدد هماهنگی برای اولیا سال چهارم که اولین جلسه آن قبل از امتحانات نهایی خرداد ماه سال سوم برگزار می گردد ، همواره اولیای داوطلبان را درسطح بسیار بالایی از اطلاعات قرار می دهد تا بتوانند نقش مکمل خوبی را در منزل برای موفقیت عزیزانشان ایفا کنند .

پایه چهارم

 

manabeh1

معرفی منابع آموزشی

learning21

معرفی و اهمیت پایه

taghvim1

تقویم آموزشی