پایه دوم دبیرستان

سال اول دبیرستان برای همه بچه­ های سوم راهنمایی جدید و گاهی سخت و دشوار به نظر می­ رسد. در این پایه تحصیلی همه دانش­ آموزان در کل کشور یک سرفصل واحد را پشت سر می­ گذارند و هنوز تعیین رشته نکرده­ اند. شاید مهم­ترین اتفاق در این سال افزایش کتاب­ های مورد مطالعه و تخصصی ­تر شدن آن­هاست. مهم­ترین مبحث ریاضی ۱ دبیرستان عبارت­ های جبری، محاسبات و مثلثات بود. هیچ­کدام از کتاب­ های عمومی سال اول دبیرستان در کنکور سراسری دانشگاه ­ها، سوال مستقیمی نخواهند داشت. و تنها از بخش نور­هندسی کتاب فیزیک سوال مستقیم طرح می­ شود. به طور حتم دانش­ آموزانی که سال اول را با همت و دقت و وقت­ گذاری پشت سر گذاشته­ اند اثرات مثبت آن را نیز در حال حاضر دریافت می­ کنند.

سال اول دبیرستان تمام شده است. پس از عبور از جاده تازه اما ملایم و تا حدودی ساده پایه اول دبیرستان، دانش ­آموزان مقطع متوسطه به سالی حساس و تعیین­ کننده از زندگی تحصیلی خود می­ رسند.

«سال دوم دبیرستان»

سالی که اگر در آن تلاش و کوشش به کار بست و خوب کار کرد، می ­توان از همین حالا تا ۲۵ درصد برای کنکور آماده شد.

در پایه دوم دبیرستان همه درس­ ها اعم از عمومی و اختصاصی به شدت تخصصی می­ شوند. ریاضیات، دیگر مطالب پیش ­پاافتاده نیستند. تحلیل مباحث یکی از پاهای ثابت همه دروس است. تقریبا همه مباحث ریاضی ۲ تا کنکور همراه همه دانش ­آموزان رشته تجربی و ریاضی است. و خوب است بدانید که پایه و اساس کل ریاضیات کنکور در همین پایه آموخته می ­شود. قسمت­ های حرکت­ شناسی و دینامیک درس فیزیک پایه دوم در  فیزیک سال چهارم با عمقی بیشتر دیده می­ شوند و یادگیری اساسی آن­ها واجب است. کتاب زیست­ شناسی پایه دوم، نیز به دلیل اساس مطالب­ سال­ های بعد علی ­الخصوص سال چهارم، دارای اهمیت بسیاربسیار بالایی است. بدون مطالعه خوب و دقیق شیمی سال دوم تقریبا آموزش سال­ های بعد از همین حالا از دست رفته است. به قول برخی دانش ­آموزان برتر و دبیران باسابقه، بدون شیمی ۲، خواندن بقیه شیمی بی­ اثر و نتیجه خواهد بود. خوب است بدانید از همه کتاب­ های ادبیات و زبان فارسی، عربی، زبان انگلیسی و دین و زندگی و همه کتاب­ های اختصاصی سوال مستقیم طرح می ­شود.

پس برای موفقیت در این پایه تحصیلی:

  • ساعت مطالعه خود را افزایش دهید.
  • بدانید هوش و استعداد نمی ­توانند جای تلاش و کوشش را بگیرند و برنده­ های نهایی تلاش­گران هستند.
  • در دنیای بزرگ ارتباطات، مراقب وقت طلایی خود باشید.

معرفی و اهمیت پایه

learning21
taghvim1

 

تقویم آموزشی